Parafia świętej Jadwigi Królowej we Wschowie

Parafia świętej Jadwigi Królowej we Wschowie. Naszej parafii patronuje Królowa Jadwiga

Transmisja z kościoła

Przyczyna Górna

Budowa kościoła

Grupy parafialne

Tutaj znajdziesz informacje o tym co dzieje się w naszej parafii,

w naszej świątyni, w naszym mieście i nie tylko.

Pierwsza Komunia Święta dzieci z klas III 12.05. 2024

Melchior Teschner — koncert i prelekcja w przyczynie Górnej

Pielgrzymka motocyklistów

W niedzielę, 28 kwietnia 2024 r., z placu przy naszym kościele, wyruszyła pielgrzymka motocyklistów do sanktuarium w Rokitnie.

Wyjazd zorganizował wikariusz naszej parafii ks. Karol Aleksandrowicz.

Korowód św. Jerzego 14 kwietnia 2024

Niedziela Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024

Triduum Paschalne 2024

Zapraszamy serdecznie do oglądania filmu prezentującego uroczystości Triduum Paschalnego w naszej parafii: Świętej Jadwigi Królowej we Wschowie. Przeżyliśmy podróż duchową, refleksję i doświadczenia wspólnotowe.

W Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 roku. Ulicami miasta Wschowy przeszli mieszkańcy, biorąc udział w drodze krzyżowej. W tym roku szliśmy z Panem Jezusem, rozważając jego mękę przy 14 stacjach, począwszy od kościoła farnego do naszego kościoła parafialnego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej zarejestrowanej przez Panią Krystynę Pruchniewską.

Niedziela Palmowa 2024 roku.  W ramach wizytacji kanonicznej Mszy Św. przewodniczył JE ks. biskup Adrian Put.

Wizytacja ks. bp. Adriana Puta w naszej parafii.  Pierwsza Msza św. Zobaczmy relację fotograficzną z tej uroczystości.

Spotkanie przedstawicieli grup działających przy naszej parafii z ks. bp. Adrianem Putem.

Dziś, tak jak w każdy czwartek , spotkaliśmy się na adoracji Pana Jezusa.  Bóg czeka na obecność każdego z nas!

W naszej parafii ruszyły Rekolekcje Wielkopostne. Pierwszą naukę Ojciec Rafał Kupczak wygłosił w sobotę na Mszy Św. wieczornej.

Dokładny plan rekolekcji w zakładce: "Ogłoszenia parafialne"

Kilka fotografii w galerii.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą zostaną po nich buty i telefon głuchy…” ks. Jan Twardowski

W sobotę, 16. marca 2024r., pożegnaliśmy wieloletniego proboszcza wschowskiej fary, ks. prałata Zygmunta Zająca.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - rewolucja pięknych ludzi - idziesz z nami?

Ruszamy w piątek 22 marca. Rozpoczęcie  Mszą Świętą w Klasztorze Ojców Franciszkanów o godz. 16:00.

47 km - najlepiej samotnej modlitwy.

Pierwsza stacja - klasztor. Ostatnia - czternasta stacja w kościele św. Jadwigi Królowej we Wschowie.

Kiedy i o której godzinie? Tego nie wiadomo! Wszystko w Twojej głowie i nogach!

Więcej informacji i zapisy na stronie: www.edk.org.pl

Będzie bolało i ma boleć!

Od kilku tygodni będąc w kościele, słyszymy śpiew dochodzący z kościelnego chóru. To Pani Basia, która niemal codziennie, swoim głosem, pomaga nam w modlitwie. Dziękujemy!

"Nawracajcie się i wierzcie w ewangelię "

Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Post. Tradycyjnie w Środę Popielcową przychodzimy do kościoła, aby wziąć udział w Mszy Świętej, rozpoczynając tym samym okres 40 dniowego przygotowania do Świąt Paschalnych.

W Niedzielę 11 lutego obchodziliśmy światowy dzień chorych. Z tej okazji Papież Franciszek skierował do nas swoje słowo. Kapłani naszej parafii na Mszy Św. udzielili namaszczenia chorych.