Parafia świętej Jadwigi Królowej we Wschowie

Parafia świętej Jadwigi Królowej we Wschowie. Naszej parafii patronuje Królowa Jadwiga

Przyczyna Górna

Budowa kościoła

Z życia parafii

Grupy parafialne

Strona główna

W piątek 16 lutego, drogą krzyżową, rozpoczęliśmy nabożeństwa pasyjne tegorocznego Wielkiego Postu. Rozważania prowadził ks. prob. Adam Tablowski.

"Gorzkie żale, przybywajcie, Serca nasze przenikajcie"

W niedzielę 18 lutego Słowami pobudki, rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa gorzkich żali. Nabożeństwo prowadził oraz kazanie pasyjne wygłosił, wikariusz parafii, ks. Karol Aleksandrowicz.

Nabożeństwa w naszej Świątyni

W poszczególnych miesiącach

i okresach roku liturgicznego

Nabożeństwa majowe. Począwszy od 1 maja spotykamy się codziennie, przez cały maj, na modlitwie litanią do    Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 17:15. Modlitwę kończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

CIĄG DALSZY NASTAPI :)

W ciągu całego roku

W każdy czwartek Adoracja Najświętszego sakramentu. Rozpoczynamy po zakończeniu Mszy Św. wieczornej, indywidualne czuwanie modlitewne kończymy o godz. 21:00 błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

W każdą środę, po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przed ikoną Maryi zanosimy nasze modlitwy, prośby i podziękowania.

Od kiedy odprawiany jest Apel Jasnogórski?

Apel Jasnogórski ma ponad 70 lat. Jako odrębne nabożeństwo maryjne po raz pierwszy zostało odprawione 8 grudnia 1953 r. o godzinie 21.00 z prośbą o uwolnienie więzionego wówczas kard. Stefana Wyszyńskiego i za zmagającą się z komunizmem Polskę.

W każdy pierwszy wtorek miesiąca, po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo za wstawiennictwem patronki naszej parafii św. Jadwigi Królowej. Modlitwę kończymy ucałowaniem relikwii.

W każdy pierwszy piątek miesiąca, po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo kończymy błogosławieństwem.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 17:00. Naboże- ństwo pierwszej soboty, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo jest połączone ze zmianą tajemnic różańcowych. Modlitwę kończymy błogosławieństwem.

W każdy ostatni piątek miesiąca, po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo w intencji dusz czyśćcowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo kończymy błogosławieństwem. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych.